Vytvořte si sami domácí pleťové masky


Nevěříte babským radám? Upřímně já také ne. Ale mám pár ověřených triků, které opravdu fungují a nejsou jen nějakým „mýtem“, ale jejich účinek je skutečný a je založen na mechanické či chemické reakci, díky které docílíte vyřešení vašeho problému s pletí.

Dejte si však pozor na alergie. Pokud jste se s některou níže uvedenou ingrediencí ještě nesetkali, raději se nejprve otestujte, jestli na ní nejste alergičtí (na kousku kůže či snědením).

maska

Problémy pleti a ingredience, které na ní účinkují

·         Problematická pleť s akné – česnek, droždí, mrkev, jahody, bílý jogurt, citron

·         Mastná pleť – citron, brambory, jablko, skořice

·         Vrásky – mléko, brambory, mrkev, okurka, žloutky, banány

·         Suchá pleť – droždí, mléko, avokádo, ovesné vločky, olivový olej

·         Citlivá pleť – med, mléko, heřmánek, avokádo

peeling

Umíchej si sám!

Mohla bych vám tu napsat různé recepty pro jednotlivé problémy vaší pleti. Nejlepší však bude, když si svou pleťovou masku umícháte a vymyslíte sami! Zvolíte si pak pro vás vhodnou variantu ingrediencí podle toho, jaké potraviny zrovna máte a jaké ne. Třeba také máte problematickou pleť a nesnášíte česnek, nebo jste na něj dokonce alergičtí! Je tedy lepší, když si sami vyberete, z čeho bude vaše maska zhotovená. Držte se těmito pravidly:


·         Alespoň jedna složka masky by měla být tekutější, aby masku držela pohromadě. Můžete použít jogurt, tvaroh, mléko nebo třeba i rozmixovaný banán či avokádo.

·         Pokud máte suchou kůži, která se odlupuje a ocenili byste nejen masku, ale i peeling, pak použijte do masky semínka, drobné obiloviny nebo třeba sůl, cukr či namletou kávu.

lázeň


·         Slupovací masku většinou nejjednodušeji vytvoříte přidáním vaječného bílku. Záleží však také na konzistenci ostatních ingrediencí, abyste docílili výsledného „slupovacího“ efektu.

·         Všechny ingredience byste měli mít na kašičku (kromě složky peelingu samozřejmě). Docílíte toho rozmixováním, rozmačkáním nebo nastrouháním ingrediencí.

·         Pokud si budete tvořit domácí masky častěji, pak si doporučuji vyřadit pro to jednu misku a štěteček. Je to hlavně z důvodu hygieny a praktičnosti.

Přeji vám hodně štěstí při výtvoru vašich pleťových masek!